LECTURA EN VEU ALTA

LECTURA EN VEU ALTA

Els nostres alumnes de 1r i 2n cicle de l’ESO van participar el passat dijous, 9 d’abril, en el XI Certamen nacional infantil i juvenil de lectura en veu alta, organitzat per la Fundació Enciclopèdia Catalana.

Aquest certamen es realitza a nivell de tot Catalunya. Dijous els nostres alumnes van participar en els quarts de final que van tenir lloc, al Teatre Municipal de Berga, organitzats pels Serveis Territorials de la Catalunya Central

Els nostres alumnes van participar en dues categories. Per una banda la Paula Alonso de segon d’ESO va participar dins de la categoria de Corsaris, una prova individua. Per altra banda el Jordi Busquets, l’Andreu Torres i la Marina Oliveras de 3r d’ESO en la categoria de Tropa de Corsaris, consisteix en una lectura col·lectiva entre tres lectors. A més a més hi havia un alumne suplent per a cada categoria.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *