Solidaris amb la tragèdia de París

Solidaris amb la tragèdia de París

Després del fort trasbals que ha viscut París aquest cap de setmana, Europa i el món en general,  com a centre educatiu que l’EDN és,  afrontem la realitat pensant que som capaços d’aconseguir que els nostres alumnes siguin millors ciutadans el dia de demà; fer-los entendre que tots formem part d’aquest món; que no volem conflictes entre països, i que podem viure feliçment si entre tots som capaços de construir un món amb tolerància i democràcia.
De ben segur que famílies i comunitat educativa encararem aquest  fet amb els nostres alumnes i fills, sigui amb un prec, un article del diari, un vídeo, una lectura, un poema, una cançó, un comentari a casa … de manera que tinguin l’oportunitat de manifestar-se, reflexionar i opinar davant d’un fet tan tràgic com aquest.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *