Setmana de Proves d’Accés a la Universitat

Setmana de Proves d’Accés a la Universitat

Els alumnes de 2n de Batxillerat i algunes alumnes del CFGS d’Educació Infantil han començat aquests dies les PAU.

Català i castellà dimarts, amb preguntes com què són els parònims, les males arts de la Celestina per convèncer Melibea que rebi Calisto o contestar fins a quin punt un diccionari té totes les paraules d’una llengua a castellà; transformar un text d’estil directe a indirecte, la funció de l’adjectiu “tranquil·litzada” en una oració o saber si s’ha d’escriure “evaqüés” o “evacués” en català són una petita mostra d’allò que els nostres alumnes han hagut de contestar.

Més tard hi ha hagut l’examen de Química i com cada any, ha esclatat la polèmica amb el que segons la majoria dels alumnes, ha estat un examen totalment injust i desmesurat als seus coneixements, el de l’Economia d’Empresa.

Si en voleu saber més, recordeu que dimecres s’examinen d’anglès i de filosofia o història.

Llavors ja només queden les específiques a què els nostres alumnes s’han volgut presentar. Sort a tots i totes. La teniu ben merescuda.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *