4t d’ESO visita el Circuit de Catalunya

4t d’ESO visita el Circuit de Catalunya

Tots hem tingut l’oportunitat de veure els cotxes o les motos circulant a gran velocitat al Circuit de Catalunya; alguns afortunats han tingut l’ocasió de viure una cursa en directe, però els nostres alumnes de 4t van tenir l’oportunitat de descobrir els secrets del què s’amaga rere el circuit.

Amb diversos tallers els alumnes van descobrir com s’organitzava un Gran Premi o una cursa i quines són les infraestructures i sistemes que s’utilitzen per tal que tot funcioni. Els nostres alumnes també van poder visitar els  racons més privats del Circuit: la sala de “briefing”, la direcció de cursa, el paddock, poder pujar al podi, conèixer la sala de
premsa, els boxes…

Tota una experiència per quan vegin una cursa a la televisió, sempre és molt més atractiva si n’has vist tots els secrets…

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *