Patum a la Llar Santa Maria de Queralt, de Berga, Alumnes CFGS Integració Social

Patum a la Llar Santa Maria de Queralt, de Berga, Alumnes CFGS Integració Social

Els nostres alumnes van ajudar en la posada en escena de la Patum a la Llar Santa Maria de Queralt. Aquesta escola és una escola d’Educació Especial. És un centre privat concertat per la Generalitat de Catalunya, creat a Berga l’any 1972. És l´únic centre d’aquestes característiques de la comarca i atén una trentena d’alumnes d’edats compreses entre 3 i 20 anys amb necessitats educatives especials. L’escola s’organitza en tres etapes: Educació Infantil ( de 3 a 6 anys), Ensenyament Bàsic ( de 6 a 16 anys, inclou Primària i Secundària) i Transició a la Vida Adulta (de 16 a 20 anys).

A l’escola intenten reflectir la vida diària i la integració dels alumnes en aquesta, per això celebrar la Patum aquests dies a Berga és un bon costum que s’ha de transmetre. La Patum de la Llar ha celebrat els 40 anys, i en aquest emotiu homenatge, els nostres alumnes hi han participat ajudant en tot allò que ha calgut.

 

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *