Santa Cecília: Setmana de la música

Santa Cecília: Setmana de la música

Aquest diumenge és santa Cecília, patrona dels músics. Cada any a l’EDN muntem alguna activitat per celebrar la seva festivitat i enguany ho hem fet amb dues activitats.

D’una banda, a la franja del “Bon Dia” amb què cada dia despertem els nostres alumnes, els hem ensenyat una coreografia amb percussió corporal que ha culminat el divendres amb el ball complet i que els alumnes han pogut replicar des de la plataforma TIKTOK de l’EDN. Per l’altra, cada dia, en les franges dels dos patis dels matins, hi ha hagut un fil musical que els alumnes de 2n d’ESO han creat. Els alumnes han elaborat una playlist pensada per als seus companys i el divendres han estat els professors els que han elaborat la seva i l’han compartit amb els nostres alumnes.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *