El conseller Josep Bargalló visita l’EDN

El conseller Josep Bargalló visita l’EDN

L’honorable Josep Bargalló va visitar ahir el nostre centre amb l’objectiu de mostrar la posició del Departament d’Educació en el futur pas de la nostra escola a un centre integrat a la xarxa pública de la Generalitat, tal com es va definir en el preacord que es va signar entre el Departament d’Educació, la titularitat de la Fundació Escola Diocesana i l’Ajuntament de Navàs.

El conseller va escoltar la titularitat i les direccions dels dos centres escolars i va mostrar la intenció del Departament que tot es resolgui d’una forma favorable per a l’alumnat de Navàs, i en el cas de l’EDN, dels pobles veïns. Bargalló també va mostrar-se molt clar en la idea que el futur educatiu de Navàs es pot estructurar de moltes maneres diferents, però que el seu objectiu és definir un ensenyament públic obligatori i postobligatori a Navàs.

A partir d’ara cal reunir una taula de planificació, liderada pel Departament d’Educació, i que serà l’encarregada de definir el model educatiu dels joves de Navàs.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *