Isaac Mateos: Mobilitat segura

Isaac Mateos: Mobilitat segura

Cada any procurem que els nostres alumnes tinguin una xerrada de l’institut Gutmann per tal que coneguin, en 1a persona, què passa quan tenim un accident de trànsit que ens canvia la vida.

Enguany vam tenir la visita de l’Isaac Mateos, 3r al campionat europeu de handybike d’aquest any. Amb ell vam aprendre que els accidents no només poden ser deguts a imprevistos provocats  per nosaltres mateixos sinó que també en podem ser víctimes innocents derivades de la mala praxi d’un altre. Va remarcar-nos la idea  que com méspersones siguem els que actuem amb responsabilitat al comandament dels nostres vehicles, més segures seran les nostres carreteres.

Tant de bo aquestes xerrades tinguin un bon impacte en els nostres alumnes i prenguin consciència de la necessitat de conduir motos, patinets, cotxes o bicicletes amb responsabilitat.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *