Pressupostos participatius Navàs

Pressupostos participatius Navàs

Si tens més de 16 anys i ets de Navàs, l’EDN et necessita.

Hem demanat un pressupost participartiu per fer un nou mural, de temàtica educativa, al carrer Sant Josep. Amb els alumnes de 2n d’ESO treballem els murals del poble: n’aprenem les tècniques, els estils, coneixem els autors i posem en pràctica diverses metodologies de treball.

Una proposta és que el Quim Moya ens dissenyi un mural, del qual hem definit el tema, l’educació i conjuntament amb ell el puguem pintar. D’aquesta manera el carrer sant Josep, a l’alçada de la nostra escola, ja tindria el mural de l’Slim, a la nostra escola, i el mural del Valentí Gubianas a la paret del Casal Sant Genís. Afegiríem, doncs, una nova obra per al poble de Navàs.

Us deixem el vídeo on expliquem la nostra proposta:

https://youtu.be/lv6_V5XRn0E

Si ens voleu votar, ho heu de fer a l’oficina de l’OAC a l’Ajuntament de Navàs des del 12 al 30 de novembre (de dilluna a divendres de 8.30 a 14.00h i dimarts i dijous de 15.30 a 18.00h) o al mercat municipal el dissabte dia 20 al matí.

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *