Setmana de conferències en anglès

Setmana de conferències en anglès

Giovanni De  Feo és un professor de la Università degli Studi di Salerno a Itàlia, del Departament d’Enginyeria Industrial, que ha vingut convidat a la nostra escola dins el projecte Erasmus+ com a expert en temes de medi ambient i sostenibilitat. Els seus estudis se centren en el camp de la gestió dels residus sòlids i el tractament de les aigües residuals.

A la nostra escola va fer xerrades especialitzades a cada nivell amb els alumnes d’ESO, Batxillerat, Cicles Formatius i una d’oberta al poble per parlar de sostenibilitat energètica. Les xerrades eren totes en anglès i els alumnes van poder comprovar quin nivell d’aprenentatge i seguiment tenen en llengua oral anglesa.

 

Share this post

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *